نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد

اولین نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه با حضور مدیران مدارس و سایر مدعوین عضو در دبستان پسرانه برگزارشد .

درابتدای این نشست مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام درسخنانی با اشاره به اهمیت و ضرورت تشکیل شورای راهبردی دبستان ها گفت : این شورا در راستای تحقق اهداف عالیه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نهادینه سازی فرهنگ مشارکت جوئی و خرد جمعی تشکیل شده است .

"محمد رضا باغستانی " ایجاد وحدت رویه ، افزایش کیفیت ، ارتقای کارائی و کاهش آسیب هایی که درهرمجموعه می تواند بروز کند را از دیگر اهداف تشکیل این شورا برشمرد و افزود : شورای راهبردی مرجعی است که با برنامه ریزی عملیاتی و ترسیم چشم اندازها ، دستیابی  به اهداف آموزشی و پرورشی را سرعت می بخشد.

ایشان  پذیرش و جذب نیروی توانمند ، خلاق ، حرفه ای و مسئولیت پذیر ، تقویت و ساماندهی برای بهره گیری از ظرفیت های فکری موجود ، پیشگیری از روز مرگی و ارائه ساز و کار اصولی برای اجرائی کردن افکار و اندیشه ها را از اولویت های کاری این شورا ذکرکرد و گفت : این شورا باید راهکارها و سیاست هایی را دنبال می کند که منجر به تامین نیازهای مختلف دانش آموز از جمله نیازبقابه معنای تغذیه سالم ، تیازشادابی و نشاط با دسترسی مناسب به بازی و تفریح ، نیاز به انتخاب و آزادی ، نیاز به قدرت به معنای پیشرفت و نیاز به تعلق به معنای عشق ورزی به والدین و مردم شود.

درادامه حاضران نقطه نظرات خود را درمورد ضرورت توجه به برنامه راهبردی آموزش و پرورش به عنوان یک سند بالادستی ، اولویت های تولید محتوای آموزشی و فوق برنامه ، توجه به کیفیت ، کمیت ، تنوع و نحوه ارائه مطالب ، ضروت و نحوه تشکیل تیم مطالعاتی در مورد فعالیت های فوق برنامه ، شناسائی آسیب های موجود ، نیازسنجی توسط مدیران و نحوه زمینه سازی و آشنائی والدین بابرنامه ها ارائه کردند .

جشن قرآن آموزی در دبستان دخترانه امام حسین (ع) برگزارشد

به میمنت آغاز تدریس قرآن و با هدف رقم زدن خاطره ای خوش برای نوآموزان دبستانی ، آیین معنوی جشن قرآن آموزی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

در این مراسم پس از برگزاری مراسم حاملان قرآن ، گل آرایی کتب قرآن دانش آموزان ، اهداء نشانگر قرآن و هم خوانی یک سوره از قرآن توسط دانش آموزان ،  نوگلان با آداب تلاوت قرآن ، نحوه کاربرد رحل و ... آشنا شدند.

در پایان مدیریت دبستان دخترانه درمورداهمیت انس با قرآن و عمل به دستورات آن مطالبی را بیان کرد.

گفتنی است دراین مراسم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی همراه بود کادر آموزشگاه و آموزگاران نیز حضور داشتند .       

     

نشست هم اندیشی مشاوران دردبستان دخترانه امام حسین (ع)

نشست هم اندیشی مشاورین دبستان دخترانه امام حسین علیه السلام به منظور تبادل نظر درخصوص برنامه های پیش رو تشکیل شد.

برنامه ریزی اجرای مراسم گرامیداشت هفته بهداشت روان، ارزیابی روند مشاوره های فردی مهرماه و پیش بینی محتوای کارگاه های نیک زیستن از رئوس مباحث این نشست بود.

آشنائی دانش آموزان دبستان پسرانه امام حسین (ع) با نشانه های استانداردکالا

به مناسبت روز استاندارد ، صبحگاه دبستان پسرانه امام حسین علیه السلام با حضور یکی از کارشناسان اداره کل استاندارد استان یزد برگزارشد.

دراین مراسم مهندس عبدزاده درمورد فواید استاندارد کالا با دانش آموزان صحبت کرد و علائم ونشانه های استاندارد کالا را معرفی نمود.

چهاردهم اکتبر برابر با 22 مهر به نام روز جهانی استاندارد نامگذاری شده است.

آشنائی دانش آموزان دبستان پسرانه امام حسین (ع) با مقررات رفت و آمد درخیابان

به مناسبت هفته نیروی انتظامی صبحگاه دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور افسرانی از پلیس راهور برگزارشد.

دراین صبحگاه یکی از افسران پلیس راهور به توضیح بخشی از مقررات آمد و شد عابر پیاده پرداخت و نکاتی را در مورد قوانین راهنمایی رانندگی و ایمنی کودکان در پیاده و سوار شدن از وسایل نقلیه بیان کرد .

 نحوه صحیح عبور از خیابان از دیگر نکات آموزشی پلیس دراین صبحگاه مناسبتی بود.

 در پایان با اهدای لوح تقدیر از جناب سرهنگ مستوری و جناب سرهنگ جهان بین و استوار ترک صفایی تقدیر شد.

20 مهرماه روز بزرگداشت خواجه حافظ شیرازی گرامی باد

فایل های ضمیمه :

تشریح برنامه های آموزشی دبستان پسرانه درارتباط برخط با اولیای دانش آموزان

دراین جلسه مجازی مدیر دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با اشاره به ضرورت  برنامه ریزی تحصیلی دانش آموزان با توجه شرایط کرونا درمورد مزایای آموزش حضوری و اهداف آن ازجمله ارتباط مستقیم و صمیمی با معلم و بهبود کیفیت روابط اجتماعی، بازگشت به دنیای شاد کودکانه، کاهش فشار برروی خانواده ها،کار تیمی و گروهی و کنترل خشم،تاثیر ارتباط چشمی و مستقیم معلم با دانش آموزان مطالبی را بیان کرد. .

پاسخ به سوالات والدین از دیگر برنامه های این نشست آن لاین بود.

برگزاری جشن قرآن آموزی در دبستان پسرانه امام حسین علیه السلام

همزمان با شروع آموزش قرآن برای دانش آموزان کلاس اول دبستان پسرانه امام حسین علیه السلام ،  جشن قرآن آموزی دراین مرکز آموزشی  برگزار شد.

در این مراسم ابتدا قاری برتر کشور آقای علی پور رضائی آیات نور را قرائت کرد و درادامه معاونت  آموزشی در خصوص لزوم انس و هم نشینی با قران کریم و ضرورت یادگیری کلام وحی الهی سخن گفت. 

درادامه نوآموزان با اجرای سرود و سایر برنامه های شاد ، آغاز قرآن آموزی خود را جشن گرفتند.

تشریح اهداف وبرنامه های آموزشی دبستان دخترانه درنشست مجازی با والدین

مدیر دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در نشست مجازی و برخط با والدین گرامی  به تبیین اهداف و برنامه های آموزشی این دبستان پرداخت .

ایشان توجه کامل و مساعدت در امور تحصیلی کلیه دانش آموزان و هم چنین اعتلای تربیت عمومی ایشان را از اهداف مجتمع برشمرد و از همراهی و حمایت اولیاء تشکر و قدردانی نمود.

وی به فراهم آوردن امکانات لازم جهت دانش آموزانی که شرایط حضور در آموزشگاه را ندارند اشاره کرد و گفت : باتوجه به شرایط موجود ، برنامه ریزی مجتمع بر دو اصل حضوری و آنلاین صورت گرفته تا در هر شرایطی همه دانش آموزان از وضعیت یکسان جهت تحصیل و امر آموزش بهره مند گردند.

تقدیر و تجلیل از زحمات نیروی انتظامی در صبحگاه دبستان دخترانه امام حسین (ع)

به مناسبت هفته نیروی انتظامی در صبحگاه دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام از زحمات پرسنل نیروی انتظامی تقدیر و تجلیل شد.

دراین آیین که با حضور یکی از افسران نیروی انتظامی برگزار شد مدیر دبستان با گرامیداشت هفته نیروی اتتظامی و تقدیم شاخه گل به افسر حاضر در مراسم صبحگاه از زحمات تمامی نیروهای انتظامی قدردانی و تجلیل کرد.

سرگرد نیروی انتظامی نیز با حضور در بین دانش آموزان از وظایف خطیر خود و همکارانشان گفت و خاطر نشان کرد"نیروی انتظامی حافظ امنیت و برقراری نظم در جامعه است"

گزارش تصویری / گرامیداشت روز جهانی کودک در دبستان های امام حسین (ع)

هفته نیروی انتظامی مبارک باد

آغاز هفته نیروی انتظامی برهمه دلاور مردان عرصه نظم و امنیت مبارک باد .

17 تا 23 مهر 1400به نام هفته نیروی انتظامی نام گذاری شده است .

صبحگاه مناسبتی در دبستان پسرانه امام حسین علیه السلام برگزارشد

همزمان با ایام عزاداری آخر ماه صفر، صبحگاه مناسبتی در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

دراین صبحگاه پس از اجرای مراسم آغازین ، دانش آموزان با مداحی دانش آموز سید سبحان سجادی به عزادازی پرداختند.

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام : مدرسه ای موفق است که مدیر شایسته و سرآمد دارد

نشست مدیران مدارس موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام در دبیرستان پسرانه دوره اول برگزارشد

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام در این جلسه با قدردانی از زحمات مدیران و کادراجرائی مدارس دراجرای مراسم بازگشائی سال تحصیلی و برگزاری صبحگاه مشترک زنگ مهر وموفقیت قدردانی کرد و گفت : صبحگاه اولین برنامه رسمی مدرسه است وایجاد نوآوری دربرنامه های صبحگاهی مدارس یک ضرورت است .

"محمد رضا باغستانی " نقش مدیر در موفقیت هر مدرسه و مجموعه را یادآوری کرد وافزود: یک سیستم اثربخش و یک شبکه قوی وقدرتمند نشان از نقش آفرینی یک مدیر دارد و مدرسه ای موفق است که مدیر شایسته و سرآمد داشته باشد.

"باغستانی"  درادامه به مرور نشانه ها و ویژگی های مدرسه اصیل پرداخت وگفت : تحقق مدرسه اصیل، به نقش آفرینی افراد اصیل  وابسته است و این افراد اصیل هستند که به کارهای بزرگ توجه دارند.

ایشان برشناخت موانع ، تقویت شاخص های مثبت  ، تفکر و برنامه ریزی تاکید کرد وگفت : اهداف ما درمجموعه مدارس امام حسین علیه السلام آموزش کیفی و اثر بخش ،  توجه به سلامت روان دانش آموزان ،  خانواده ها و همکاران ،  سلامت جسمی با توسعه وترویج ورزش و دین مداری است .

وی درپایان هم اندیشی با والدین در زمینه های آموزشی ، پرورشی و پشتیبانی را خواستارشد و ارتباط مستمر مدارس با والدین و فراهم آوردن مشارکت همه جانبه فکری اولیا و مربیان و اجرای طرح های مشارکتی خیرین را از جمله مواردی دانست که زمینه ساز تحقق مدرسه سرآمد است .

 درادامه این نشست با ارزیابی برنامه های گذشته درمورد طرح ها وبرنامه های پیش رو بحث وتبادل نظر شدو مدیران مدارس نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

 

روز ملی ایمنی و آتش نشانی گرامی باد

کلیپ ضمیمه که توسط همکاران گرامی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام تهیه شده را ببینید

فایل های ضمیمه :
مشاهده مطالب قدیمی تر...