شورای دبستان های حضرت امام حسین(ع)

دراین نشست که با حضور مدیر موسسه ،  مدیران و معاونین دبستان های حضرت امام حسین(ع) در دفتر مدیریت آموزشگاه برگزارشدابتدا معاونین برنامه پیشنهادی حضوری و نیمه حضوری سال تحصیلی جدید را ارائه نموده و سپس اعضا در این رابطه به بحث و تبادل نظر پرداختند و نهایتا برنامه ای جامع با محوریت کیفیت بخشی به امر آموزش در سال تحصیلی جدید با نظر اکثریت حاضرین تدوین شد و برای بررسی های بیشتر در اختیار معاونین قرار گرفت.
در پایان جلسه نیز به بحث و تبادل نظر پیرامون برگزاری کلاسهای هم ترازی دانش آموزان ثبت نام جدید پرداخته شد.

معرفی کتاب استاد عشق دردومین نشست فرهنگی دبستان امام حسین (ع)

"فلاح نژاد" معاون هماهنگی دبستان دخترانه در دومین گفتمان فرهنگی دبستان های حضرت امام حسین(ع)، کتاب استاد عشق را معرفی کرد .

کتاب استاد عشق مجموعه ای از خاطرات پرفسور سید محمود حسابی است که فرزند او ایرج حسابی، آن ها را جمع آوری و تدوین کرده است. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۳۸۰ چاپ و منتشر شد که با استقبال اهالی کتاب در سال ۱۳۹۲ به چاپ هفتاد و سوم رسید.

زندگی سخت پرفسور حسابی در دوران کودکی به دلیل بی مهری های پدرشان، بیماری مادر، غربت و دوری از وطن و هم چنین تلاش های شان در زمینه تحصیل و پیشرفت علمی برای کسانی که به دنبال رسیدن به اهداف و جایگاه علمی اند، بسیار الهام بخش است.

جالب است بدانید در سال ۱۳۶۶ در کنگره شصت سال فیزیک ایران، از ایشان بعنوان پدر فیزیک ایران قدردانی شد.

معرفی هفتگی یک کتاب در گفتمان فرهنگی دبستان دخترانه  حضرت امام حسین(ع)

با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفتمان فرهنگی با حضور کلیه پرسنل دبستان های حضرت امام حسین(ع) برگزارشد.

معاون پرورشی دبستان در نشست گفتمان این هفته به معرفی کتاب "معجزه سپاسگزاری" اثر راندا برن پرداخت.

"میرحسین آبادی " گفت : راندابرن نویسنده برجسته آثار انگیزشی در این کتاب به اهمیت سپاسگزاری در جنبه های مختلف زندگی انسان می پردازد و یادآوری می‌کند که سپاسگزار بودن تا چه حد می تواند در زندگی افراد اثر بخش باشد.

وی هدف نویسنده از نگارش این کتاب را تبدیل شکرگزاری آگاهانه به عادت روزانه با استفاده از تمارین کاربردی موجود در کتاب دانست.

ایشان ادامه داد کتاب حاضر برای کسانی که چشم خود را بر روی موهبت های زندگی بسته اند و دیدگاه منفی به اتفاقات پیرامون خود دارند با معجزه از دید دیگری به جهان و مسائل مختلف نگاه کنند بسیار مفید و سودمند می باشد.

گفتنی است کتاب معجزه سپاسگزاری بیش از ۱۹ میلیون نسخه و به ۴۰ زبان دنیا به چاپ رسیده است.

افتتاح صندوق قرض الحسنه کرامت در دبستان حضرت امام حسین(ع)

به همت خیر بزرگوار مهندس عربشاهی ، صندوق قرض الحسنه کرامت در دبستان حضرت امام حسین یزد افتتاح گردید .
به گزارش معاون هماهنگی دبستان ، در این مراسم که  جمعی از مدیران ارشد دفتر مرکزی موسسه امام حسین علیه السلام و همچنین خیر نیک اندیش حضور داشت ، رئیس هیئت مدیره موسسه امام حسین (ع) ضمن بیان اینکه سخن گفتن از خیرین به ویژه خیرین نیک اندیش در عرصه تعلیم و تربیت و پاسداشت ارزش والای عمل نیک آنها در قالب کلمات نمی گنجد ، افزود : عمل نیک خیرین تجلی شکوهمند روح متعالی و دل دریایی این بزرگواران است.
باغستانی ادامه داد : همکاری و زحمات خیرینی مانند آقای مهندس عربشاهی باعث افتخار است و ما از این نعمت بسیار خشنودیم.
در ادامه عربشاهی ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این صندوق خیریه ، برای کلیه معلمین و پرسنل مجموعه امام حسین(ع) آرزوی توفیق روز افزون کردو بر آمادگی خود برای ارائه هرگونه تسهیلات برای رفاه معلمین تاکید نمود .
در ادامه هدایای معلمین ، ویژه جشن زمزمه محبت و همچنین تسهیلات در نظر گرفته شده برای افراد واجد شرایط ، به معلمین بزرگوار اهداء گردید .
لازم به ذکر است صندوق قرض الحسنه کرامت با هدف پرداخت تسهیلات به معلمین زحمتکش مقطع دبستان و با همت آقای مهندس عربشاهی افتتاح گردیده است .

برگزاری آئین تجلیل از مقام معلم در دبستان های حضرت امام حسین (ع) یزد

به مناسبت هفته معلم ، طی مراسمی از مقام شامخ معلمان دبستانهای دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) یزد تقدیر بعمل آمد.
به گزارش معاون هماهنگی دبستان ، در این مراسم که با حضور تعداد محدودی از دانش آموزان و با حضور پررنگ اعضای محترم انجمن اولیاء و مربیان دو دبستان و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار گردید ، از زحمات ، تلاشها و فداکاریهای معلمان دبستانهای دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) یزد تقدیر و تشکر بعمل آمد.
استقبال از معلمین توسط دانش آموزان ، اعضای انجمن و کادر دبستان ، تقدیم تاج گل ، اهدای دسته گل توسط اعضای انجمن اولیاء و مربیان به همراهی مدیران با حضور در کلاس هر معلم ، صبحگاه آنلاین ، ساخت پوستر اختصاصی تبریک برای هر معلم ، ساخت کلیپ روز معلم و ساخت تابلو از نقاشی های داش آموزان و اهدا به معلمان از دیگر ویژه برنامه های این مراسم به مناسبت روز معلم بود.