آغاز کلاس های هنری دبیرستان پسرانه حضرت امام حسین(ع)دوره اول

کلاس های هنری دانش آموزان پسرانه دوره اول در ۵ رشته خوشنویسی ؛ طراحی و نقاشی ؛ شعر و قصه ؛ کامپیوتر(اسکرچ) و اُریگامی از صبح امروز به صورت تخصصی آغاز شد.

گفتنی است دانش آموزان که قبلاً توسط اساتید با این رشته ها آشناشده بودند باتوجه به علاقه خود رشته موردنظر را انتخاب نموده و در این کلاسها که فعلاً به صورت آنلاین برگزار می شود حضور دارند.

برگزاری نشست دانش افزائی برای والدین و دانش آموزان پایه هفتم مدارس امام حسین (ع)

 نشست دانش افزایی والدین و دانش آموزان کلاس هفتمی مدارس پسرانه و دخترانه دبیرستان دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

دراین نشست مجازی مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام بر ضرورت آشنائی با ویژگی های پایه تحصیلی تاکید کرد و با برشمردن ویژگی های پایه هفتم به ذکر تفاوت های دوره ابتدائی و متوسطه اول پرداخت .

ایشان با ذکر دستاوردهای مجموعه مدارس امام حسین علیه السلام ، به نقش تلاش دانش آموزان در کسب این موفقیت ها اشاره کرد و چرخه فعالیت های یک دانش آموز موفق را تشریح کرد.

شرایط و ویژگی های مکان مطالعه مناسب گرفتن و نقش کلیدی پایه هفتم از نظر محتوا از دیگر مباحث این نشست بود.

20 مهرماه روز بزرگداشت خواجه حافظ شیرازی گرامی باد

فایل های ضمیمه :

تقدیر و تجلیل کادر دبیرستان دخترانه دوره اول از پرسنل انتظامی استان یزد

به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا پرسنل دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین ع با حضور در ستاد فرماندهى نیروى انتظامى استان یزد با اهدا دسته گل و لوح سپاس زحمات دلاورمردان نیروی انتظامی را ارج نهادند .

سهیلا نقیبی مدیر دبیرستان در این دیدار ضمن تبریک هفته ناجا از خدمات و تلاش‌های شبانه‌روزی حافظان نظم و امنیت در جامعه قدردانی کرد .

ایشان با اشاره به برقراری آرامش در جامعه همچنین محیط های آموزشی گفت : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برقرار کننده امنیت در جامعه و اجرای نظم و قانون و عدالت می باشد لذا تربیت نسل جدید و آینده سازان کشور در سایه این امنیت ممکن می شود.

در این نشست سید محمد کمال الدینی مدیر مرکز رفاهی ستاد فرماندهی ناجای استان نیز ضمن تشکر از کلیه خدمات آموزشی و پرورشی مدارس بویژه مجموعه حضرت امام حسین علیه السلام ؛ تعامل و ارتباط خوب نیروی انتظامی با مجموعه آموزش و پرورش را درحهت ارتقا سطح آگاهی دانش آموزان در  پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار مؤثر دانست.

مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول : برنامه سالانه به عنوان چراغی  در فراسوی راه مدرسه است

شورای داخلی دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام تشکیل شد.

مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول هدف از این نشست را پیگیری برنامه‌ها و اولویت‌های متوسطه دوره اول، طبق برنامه سالانه و تقویم اجرایی دانست و با ذکر اهمیت برنامه سالانه ، از اهداف آموزشی، پرورشی، اداری و اجرایی  به عنوان چراغی در فرا سوی راه مدرسه یادکرد.

 وی از پرسنل اداری خواست تا با اجرای تمامی بندهای تقویم در جهت تحقق اهداف ذکر شده کوشا باشند.

درپایان مقرر گردید هرهفته یک جلسه از شورای داخلی مختص به قرائت برنامه سالانه و گزارش و  بررسی روند فعالیت های مربوطه باشد.

رازداری و امین بودن از شاخصه های یک نماینده کلاس درس است


معاون پایه هشتم دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام در جلسه نمایندگان کلاس و سیمای آموزشی پایه های مربوطه، رازداری و امین بودن را از مهم ترین شاخصه های یک نماینده کلاس برشمرد.

"فاطمه السادات بسیطی " با اشاره به این که، شما نمایندگان عزیز به عنوان ، پل ارتباطی بین مدرسه و دانش اموزان هم کلاسی خود هستید، از آنان خواست تا با حضور بموقع در کلاس درس، اقدام به حضور و غیاب دانش آموزان نموده و در جهت برطرف کردن مشکلات آنان تلاش نمایند .

خانم بسیطی باتأکیدبر همفکری داوطلبانه جهت تعالی اخلاقی و درسی دانش اموزان، بر رعایت نظم و عدالت در برطرف نمودن مشکلات دانش اموزان توصیه های ارزشمندی نمود .

سپس در ادامه با به نمایش گذاشتن گوشه ای از فعالیت های نمایندگان در سال گذشته به تداعی خاطرات پرداخته شد.

نشست هم اندیشی مشاوران دبیرستان پسرانه دوره اول برگزارشد

جلسه مشاورین دبیرستان پسرانه دوره اول باهدف هم اندیشی پیرامون نحوه برگزاری جلسات مشاوره انفرادی وگروهی باحضور مدیریت آموزشگاه و معاونین آموزشی برگزارشد.

دراین جلسه حاضرین پیرامون نحوه برگزاری جلسات مشاوره انفرادی و گروهی بحث و تبادل نظرنموده و قرارشد مشاوران به صورت هماهنگ جلسات مشاوره انفرادی و گروهی راطبق فرمت دفترمرکزی برگزار نمایند.

آغاز جلسات مشاوره انفرادی دانش آموزان دبیرستان پسرانه دوره اول

جلسات مشاوره انفرادی دانش آموزان دبیرستان پسرانه دوره اول ازهفته دوم مهرماه توسط مشاورین آموزشگاه آغاز شد.
 دراین برنامه که توسط مشاورین هرپایه باهدف شناخت بیشترقابلیت های دانش آموزان وآموزش شیوه برنامه نویسی وروش صحیح مطالعه انجام می شود،دانش آموزبه اتفاق والدین حضوردارند.

دیداربامدیریت آموزشگاه ومعاون پایه ازدیگربرنامه های این جلسات است۰

مدیر دبیرستان دوره اول : کلاس های هنری دبیرستان از 22 مهرماه آغاز می شود

صبحگاه مجازی دانش آموزان دبیرستان پسرانه دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام به صورت برخط صبح امروز برگزار شد.

مدیر دبیرستان دوره اول دراین آیین با تبریک فرارسیدن ماه ربیع و گرامی داشت هفته نیروی انتظامی گفت :کلاس های هنری دبیرستان در4 رشته از پنج شنبه این هفته آغاز می شود.

"طیب پور " خوشنویسی ، طراحی و نقاشی ، کامپیوتر ، شعر وقصه را از رشته های این کلاس ها ذکرکرد و افزود : دانش آموزان در ساعت درسی هنر در هریک از این رشته ها شرکت می کنند.

بزرگداشت روز حافظ و قرائت غزلی از این شاعر نامی ایران زمین از دیگر برنامه های صبحگاه امروز دانش آموزان بود.

هفته نیروی انتظامی مبارک باد

آغاز هفته نیروی انتظامی برهمه دلاور مردان عرصه نظم و امنیت مبارک باد .

17 تا 23 مهر 1400به نام هفته نیروی انتظامی نام گذاری شده است .

آغاز اجرای طرح مشاوره ای دانش آموزان جدید الورود دردبیرستان دخترانه دوره اول 

با هدف شناخت هر چه بیشتر دانش‌آموزآن جدیدالورود و خانواده آنان ، طرح مشاوره ای در دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام آغاز شد .

مشاوران در این جلسات علاوه بر تکمیل فرم مشخصات فردی هردانش آموز توصیه های لازم درزمینه  برنامه‌ریزی درسی، آزمون‌های هفتگی، برنامه مطالعاتی و روش صحیح مطالعه با محوریت تمرکز و دقت هماهنگی چشم و دست، سرعت‌عمل، ارزیابی، دست‌ورزی اختلالات یادگیری، مهارت خواندن، توانمندی ریاضی، مدیریت زمان، و روش صحیح مطالعه را به دانش آموزان ارائه کردند.

گفتنی است مشاوره گروهی طبق جدول زمانبندی شده، هر ماه یک‌بار در آموزشگاه تشکیل می‌شود.

نشست توجیهی آشنائی با پایه تحصیلی در دبیرستان دخترانه دوره اول

دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه‌السلام درجلسه توجیهی "آشنایی باپایه تحصیلی خود" شرکت کردند.
 جهت پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی در طول سال تحصیلی و به‌ منظور آشنایی دانش‌آموزان با روند آموزش در هرپایه‌ درسی ؛ معاونین پایه‌های هفتم، هشتم و نهم این دبیرستان با تشکیل جلسه توجیهی مجازی، از طریق پخش پلتفرم های اموزشی و پاورپوینت به بیان برنامه ها و سیاست گذاری‌های آموزشگاه پرداختند.

رئوس فعالیت‌های پرورشی دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین ع اعلام شد

 معاون پرورشی دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام در مراسم صبحگاه مجازی این مدرسه با اشاره به ضرورت و اهمیت فعالیت‌های تربیتی و پرورشی گفت:برنامه‌هایی چون مراسم صبحگاه، مسابقات متنوع فرهنگی،علمی،هنری، برپایی فریضه مهم نماز جماعت، کرسی آزاد اندیشی، اردوهای مجازی و حقیقی ازجمله فعالیت های پرورشی این دبیرستان است .

"لیلانورالدینی"با تشکر از دانش‌آموزانی که در مسابقه "سوگواره اربعین حسینی" شرکت کرده بودند نتایج ، آثار واسامی نفرات برتر را معرفی کرد.

لازم به ذکر است "مسابقه سوگواره اربعین حسینی" به مناسبت گرامیداشت اربعین در سطح آموزشگاه در قالب عکاسی، طراحی، نقاشی، شعر، دلنوشته و غیره و برگزار شده بود.

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین (ع) : تفکر سیستمی عامل تعادل و تعالی یک مجموعه است

شورای مدیران و معاونین دبیرستانهای دوره اول و دوم حضرت امام حسین علیه السلام شب گذشته در سالن اجتماعات حاج یدالله متوسلیان برگزارشد.

درابتدای این نشست مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با تسلیت مناسبت های آخر ماه صفر از تلاش های همکاران گرامی برای فراهم آوردن زمینه بازگشائی هر چه بهتر  مدارس و آغاز سال تحصیلی 1400-1401 قدردانی کرد.

"محمدرضا باغستانی " توجه مدیران و معاونین مدارس را به تفکر سیستمی جلب نمود و نقش این تفکر را درتعالی یک مجموعه برشمرد و گفت: خروج از تفکر سیستمی موجب به همه خوردن تعادل و سقوط یک مجموعه می شود.

توجه به برنامه زمان بندی ، تهیه چک لیست از کارهای روزانه ، لزوم برنامه ریزی براساس تقویم اجرائی ، پیش بینی جلسات با والدین دانش آموزان  ، تشکیل انجمن های اولیا و مربیان و ویژگی معاونین ماندگار از دیگر مباحث مطرح شده دراین نشست بود .

مدیر دبیرستان پسرانه دوره اول :رعایت نظم وانضباط در تمامی برنامه های مدرسه مورد انتظار است

"ناصر طیب پور" در آیین صبحگاه برخط دبیرستان پسرانه دوره اول با تاکید بر حضور به موقع دانش آموزان در مراسم صبحگاه و کلاس های آنلاین گفت : رعایت نظم وانضباط در تمامی برنامه های مدرسه مورد انتظار است .

"طیب پور" ضرورت آماده نموده مقدمات هر برنامه توسط دانش آموزان را یادآورشد و به آنان توصیه کرد قبل از آغاز کلاس های مجازی امکانات صوتی و تصویری خود را بررسی و آماده نمایند.

وی مشارکت دانش آموزان در مباحث کلاس ودرس را جزو لاینفک آموزش دانست و از دانش آموزان خواست برای پاسخ گویی به سوالات درسی و شرکت در بحث وگفتگو آمادگی کامل داشته باشند.

تسلیت ایام رحلت حضرت پیامبراکرم(ع) ، شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) وحضرت امام رضا(ع) واعلام برنامه های آموزشگاه درراستای کانون های علمی؛ فرهنگی هنری ومشاوره ای از دیگر مباحث این صبحگاه مجازی بود.

مشاهده مطالب قدیمی تر...