شورای هم اندیشی مدارس حضرت امام حسین (ع) با موضوع هوش هیجانی برگزار شد.

جلسه شورای مدارس با حضور مدیران و معاونین مدارس 6 گانه موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام...

به صورت جداگانه برای دبستانها ودبیرستانها شب گذشته در محل سالن اجتماعات شادروان متوسلیان برگزار شد.

مدیر مجتمع آموزشی امام حسین علیه السلام این نشست را به هوش هیجانی اختصاص داد و گفت : هوش هیجانی مجموعه ای از توانمندیهای یک مدیر،معاون،مشاور،خدمتگزار که به اوکمک می کند تا هیجانات خودودیگران را تشخیص دهدوبه دنبال تصمیم درست و منطقی بگیرد تا هیجانات خودرا به مدار عالی برساند.

آقای باغستانی با ارائه اسلایدهای مختلفی درمورد  نحوه کنترل مراسم ، اهداجوایز ، ،قطع اینترنت هنگام تدریس دبیردرکلاس ،ورود شخص ناشناس به مدرسه هنگام زنگ تفریح، رفتارمعاونین درفعالیت عصروشب مدرسه، نحوه برخورد با خانواده های آسیب دیده، درب مدرسه و ورود دانش آموزان و دبیران و ... ازمخاطبان خواست نوع واکنش خودرا درهریک از این موقعیت ها بیان کنند.

وی ضمن جمع بندی مطالب ارائه شده افزود: تمرکز حواس در خصوص کارهایی که انجام می گیرد بسیار ارزشمند و قابل تامل می باشد.

ایشان بالاترین عامل تمرکز حواس،علاقه دانست و افزود : در مقابل تمرکز حواس ،حواس پرتی است که دارای ابعاد درونی وبیرونی مختلفی است .

یادآوری حساسیت زمان ورود وخروج دانش اموزان درمدرسه و لزوم نظارت مستمر برآن ، شناخت دانش آموزان با نام ، نادیده گرفتن خطاهای کوچک آنان ، تذکر دادن به دانش آموز به صورت خصوصی ، نحوه حضور و غیاب در اول وقت و میان وقت ، لزوم تنظیم برنامه هفتگی توسط معاونین از دیگر مباحث این نشست بود .

آقای باغستانی درپایان در خصوص کارگاه پنجره های نیک زیستن توضیحاتی ارائه کرد واز معاونین خواست با اطلاع رسانی همه جانبه به کلیه والدین دانش آموزان زمینه حضور فعال  در این کارگاه مجازی را فراهم کنند.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
بازگشت به صفحه قبل...