آغاز کلاس های هنری دبیرستان پسرانه حضرت امام حسین(ع)دوره اول

کلاس های هنری دانش آموزان پسرانه دوره اول در ۵ رشته خوشنویسی ؛ طراحی و نقاشی ؛ شعر و قصه ؛ کامپیوتر(اسکرچ) و اُریگامی از صبح امروز به صورت تخصصی آغاز شد.

گفتنی است دانش آموزان که قبلاً توسط اساتید با این رشته ها آشناشده بودند باتوجه به علاقه خود رشته موردنظر را انتخاب نموده و در این کلاسها که فعلاً به صورت آنلاین برگزار می شود حضور دارند.

نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد

اولین نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه با حضور مدیران مدارس و سایر مدعوین عضو در دبستان پسرانه برگزارشد .

درابتدای این نشست مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام درسخنانی با اشاره به اهمیت و ضرورت تشکیل شورای راهبردی دبستان ها گفت : این شورا در راستای تحقق اهداف عالیه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نهادینه سازی فرهنگ مشارکت جوئی و خرد جمعی تشکیل شده است .

"محمد رضا باغستانی " ایجاد وحدت رویه ، افزایش کیفیت ، ارتقای کارائی و کاهش آسیب هایی که درهرمجموعه می تواند بروز کند را از دیگر اهداف تشکیل این شورا برشمرد و افزود : شورای راهبردی مرجعی است که با برنامه ریزی عملیاتی و ترسیم چشم اندازها ، دستیابی  به اهداف آموزشی و پرورشی را سرعت می بخشد.

ایشان  پذیرش و جذب نیروی توانمند ، خلاق ، حرفه ای و مسئولیت پذیر ، تقویت و ساماندهی برای بهره گیری از ظرفیت های فکری موجود ، پیشگیری از روز مرگی و ارائه ساز و کار اصولی برای اجرائی کردن افکار و اندیشه ها را از اولویت های کاری این شورا ذکرکرد و گفت : این شورا باید راهکارها و سیاست هایی را دنبال می کند که منجر به تامین نیازهای مختلف دانش آموز از جمله نیازبقابه معنای تغذیه سالم ، تیازشادابی و نشاط با دسترسی مناسب به بازی و تفریح ، نیاز به انتخاب و آزادی ، نیاز به قدرت به معنای پیشرفت و نیاز به تعلق به معنای عشق ورزی به والدین و مردم شود.

درادامه حاضران نقطه نظرات خود را درمورد ضرورت توجه به برنامه راهبردی آموزش و پرورش به عنوان یک سند بالادستی ، اولویت های تولید محتوای آموزشی و فوق برنامه ، توجه به کیفیت ، کمیت ، تنوع و نحوه ارائه مطالب ، ضروت و نحوه تشکیل تیم مطالعاتی در مورد فعالیت های فوق برنامه ، شناسائی آسیب های موجود ، نیازسنجی توسط مدیران و نحوه زمینه سازی و آشنائی والدین بابرنامه ها ارائه کردند .

برگزاری نشست دانش افزائی برای والدین و دانش آموزان پایه هفتم مدارس امام حسین (ع)

 نشست دانش افزایی والدین و دانش آموزان کلاس هفتمی مدارس پسرانه و دخترانه دبیرستان دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

دراین نشست مجازی مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام بر ضرورت آشنائی با ویژگی های پایه تحصیلی تاکید کرد و با برشمردن ویژگی های پایه هفتم به ذکر تفاوت های دوره ابتدائی و متوسطه اول پرداخت .

ایشان با ذکر دستاوردهای مجموعه مدارس امام حسین علیه السلام ، به نقش تلاش دانش آموزان در کسب این موفقیت ها اشاره کرد و چرخه فعالیت های یک دانش آموز موفق را تشریح کرد.

شرایط و ویژگی های مکان مطالعه مناسب گرفتن و نقش کلیدی پایه هفتم از نظر محتوا از دیگر مباحث این نشست بود.

جشن قرآن آموزی در دبستان دخترانه امام حسین (ع) برگزارشد

به میمنت آغاز تدریس قرآن و با هدف رقم زدن خاطره ای خوش برای نوآموزان دبستانی ، آیین معنوی جشن قرآن آموزی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

در این مراسم پس از برگزاری مراسم حاملان قرآن ، گل آرایی کتب قرآن دانش آموزان ، اهداء نشانگر قرآن و هم خوانی یک سوره از قرآن توسط دانش آموزان ،  نوگلان با آداب تلاوت قرآن ، نحوه کاربرد رحل و ... آشنا شدند.

در پایان مدیریت دبستان دخترانه درمورداهمیت انس با قرآن و عمل به دستورات آن مطالبی را بیان کرد.

گفتنی است دراین مراسم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی همراه بود کادر آموزشگاه و آموزگاران نیز حضور داشتند .       

     

تجلیل از والدین سبز پوش درنیروی انتظامی

همزمان با هفته نیروی انتظامی پرسنل دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام با حضور درستاد فرماندهی نیروی انتظامی و با اهدای شاخه گل به سه نفر از پرسنل نیروی انتظامی که فرزندانشان دراین دبیرستان تحصیل می کنند به نمایندگی از خانواده بزرگ نیروی انتظامی تجلیل کردند.

آشنائی دانش آموزان دبستان پسرانه امام حسین (ع) با نشانه های استانداردکالا

به مناسبت روز استاندارد ، صبحگاه دبستان پسرانه امام حسین علیه السلام با حضور یکی از کارشناسان اداره کل استاندارد استان یزد برگزارشد.

دراین مراسم مهندس عبدزاده درمورد فواید استاندارد کالا با دانش آموزان صحبت کرد و علائم ونشانه های استاندارد کالا را معرفی نمود.

چهاردهم اکتبر برابر با 22 مهر به نام روز جهانی استاندارد نامگذاری شده است.

آشنائی دانش آموزان دبستان پسرانه امام حسین (ع) با مقررات رفت و آمد درخیابان

به مناسبت هفته نیروی انتظامی صبحگاه دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور افسرانی از پلیس راهور برگزارشد.

دراین صبحگاه یکی از افسران پلیس راهور به توضیح بخشی از مقررات آمد و شد عابر پیاده پرداخت و نکاتی را در مورد قوانین راهنمایی رانندگی و ایمنی کودکان در پیاده و سوار شدن از وسایل نقلیه بیان کرد .

 نحوه صحیح عبور از خیابان از دیگر نکات آموزشی پلیس دراین صبحگاه مناسبتی بود.

 در پایان با اهدای لوح تقدیر از جناب سرهنگ مستوری و جناب سرهنگ جهان بین و استوار ترک صفایی تقدیر شد.

20 مهرماه روز بزرگداشت خواجه حافظ شیرازی گرامی باد

فایل های ضمیمه :

تشریح برنامه های آموزشی دبستان پسرانه درارتباط برخط با اولیای دانش آموزان

دراین جلسه مجازی مدیر دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با اشاره به ضرورت  برنامه ریزی تحصیلی دانش آموزان با توجه شرایط کرونا درمورد مزایای آموزش حضوری و اهداف آن ازجمله ارتباط مستقیم و صمیمی با معلم و بهبود کیفیت روابط اجتماعی، بازگشت به دنیای شاد کودکانه، کاهش فشار برروی خانواده ها،کار تیمی و گروهی و کنترل خشم،تاثیر ارتباط چشمی و مستقیم معلم با دانش آموزان مطالبی را بیان کرد. .

پاسخ به سوالات والدین از دیگر برنامه های این نشست آن لاین بود.

برگزاری جشن قرآن آموزی در دبستان پسرانه امام حسین علیه السلام

همزمان با شروع آموزش قرآن برای دانش آموزان کلاس اول دبستان پسرانه امام حسین علیه السلام ،  جشن قرآن آموزی دراین مرکز آموزشی  برگزار شد.

در این مراسم ابتدا قاری برتر کشور آقای علی پور رضائی آیات نور را قرائت کرد و درادامه معاونت  آموزشی در خصوص لزوم انس و هم نشینی با قران کریم و ضرورت یادگیری کلام وحی الهی سخن گفت. 

درادامه نوآموزان با اجرای سرود و سایر برنامه های شاد ، آغاز قرآن آموزی خود را جشن گرفتند.

تقدیر و تجلیل کادر دبیرستان دخترانه دوره اول از پرسنل انتظامی استان یزد

به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا پرسنل دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین ع با حضور در ستاد فرماندهى نیروى انتظامى استان یزد با اهدا دسته گل و لوح سپاس زحمات دلاورمردان نیروی انتظامی را ارج نهادند .

سهیلا نقیبی مدیر دبیرستان در این دیدار ضمن تبریک هفته ناجا از خدمات و تلاش‌های شبانه‌روزی حافظان نظم و امنیت در جامعه قدردانی کرد .

ایشان با اشاره به برقراری آرامش در جامعه همچنین محیط های آموزشی گفت : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برقرار کننده امنیت در جامعه و اجرای نظم و قانون و عدالت می باشد لذا تربیت نسل جدید و آینده سازان کشور در سایه این امنیت ممکن می شود.

در این نشست سید محمد کمال الدینی مدیر مرکز رفاهی ستاد فرماندهی ناجای استان نیز ضمن تشکر از کلیه خدمات آموزشی و پرورشی مدارس بویژه مجموعه حضرت امام حسین علیه السلام ؛ تعامل و ارتباط خوب نیروی انتظامی با مجموعه آموزش و پرورش را درحهت ارتقا سطح آگاهی دانش آموزان در  پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار مؤثر دانست.

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین (ع) : تقویم اجرایی مدارس باید سرلوحه کار مدیران ومعاونین مدارس  باشد

شورای دبیرستانهای دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد.

دراین نشست تقویم اجرایی هفته اول،دوم و سوم مهرماه توسط آقای باغستانی قرائت وبند بند آن موردبحث وتبادل نظر قرار گرفت

درادامه آقای باغستانی ضمن ارائه توصیه های لازم تاکید کردند تقویم اجرایی مدارس باید سرلوحه کار مدیران ومعاونین مدارس باشد.

سپس مسئولین کانون های ریاضی و فیزیک  برنامه های کانون را درسال جاری ارائه کردمد و ضمن همفکری با مدیران ومعاونین مدارس مقرر شد کلاسهای کانون از هفته آینده دردبیرستانها شروع شود.

درپایان پیرامون زمان تشکیل شورای دبیران ،جلسه سرپرستان مرکز مطالعاتی و جلسه نیروهای خدماتی که درهفته اینده برگزار خواهد شد،تصمیم گیری شد.

تشریح اهداف وبرنامه های آموزشی دبستان دخترانه درنشست مجازی با والدین

مدیر دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در نشست مجازی و برخط با والدین گرامی  به تبیین اهداف و برنامه های آموزشی این دبستان پرداخت .

ایشان توجه کامل و مساعدت در امور تحصیلی کلیه دانش آموزان و هم چنین اعتلای تربیت عمومی ایشان را از اهداف مجتمع برشمرد و از همراهی و حمایت اولیاء تشکر و قدردانی نمود.

وی به فراهم آوردن امکانات لازم جهت دانش آموزانی که شرایط حضور در آموزشگاه را ندارند اشاره کرد و گفت : باتوجه به شرایط موجود ، برنامه ریزی مجتمع بر دو اصل حضوری و آنلاین صورت گرفته تا در هر شرایطی همه دانش آموزان از وضعیت یکسان جهت تحصیل و امر آموزش بهره مند گردند.

مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول : برنامه سالانه به عنوان چراغی  در فراسوی راه مدرسه است

شورای داخلی دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام تشکیل شد.

مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول هدف از این نشست را پیگیری برنامه‌ها و اولویت‌های متوسطه دوره اول، طبق برنامه سالانه و تقویم اجرایی دانست و با ذکر اهمیت برنامه سالانه ، از اهداف آموزشی، پرورشی، اداری و اجرایی  به عنوان چراغی در فرا سوی راه مدرسه یادکرد.

 وی از پرسنل اداری خواست تا با اجرای تمامی بندهای تقویم در جهت تحقق اهداف ذکر شده کوشا باشند.

درپایان مقرر گردید هرهفته یک جلسه از شورای داخلی مختص به قرائت برنامه سالانه و گزارش و  بررسی روند فعالیت های مربوطه باشد.

کارگاه جرات ورزی در دبیرستان دخترانه دوره دوم برگزارشد

کارگاه مشاوره ای دانش آموزان پایه یازدهم تجربی دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام با موضوع مهارت جرات ورزی برگزارشد.

دراین کارگاه دانش آموزان به دوگروه چهارده نفره تقسیم شده و در راستای این مهارت به بحث و گفتگو پرداختند.

در ادامه مشاورین جمع بندی مطالب و راهکارهای مربوط به جرات ورزی  در روابط اجتماعی را ارائه کردند.

مدیر دبیرستان دخترانه دوره دوم ، برنامه پاسخگویی حضوری و تلفنی خود به اولیای گرامی را اعلام کرد

مدیر دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام در صبحگاه مجازی که با حضور برخط دانش آموزان برگزار شد به تشریح برنامه های پیش رو درهفته جاری پرداخت و از برگزاری نشست های مشاوره ای فردی و گروهی دانش آموزان در این هفته خبرداد .

ایشان از دانش آموزان پایه دهم خواست در نشست هایی که با عنوان داربست موفقیت تشکیل می شود حضوری فعال داشته باشند.

وی درپایان درمورد پاسخگویی حضوری و تلفنی مدیریت آموزشگاه به اولیای گرامی گفت : ساعت 8 لغایت 9:30 روزهای دوشنبه به پاسخگویی حضوری و ساعت 17 الی 18:30 روز سه شنبه هر هفته به پاسخگوئی تلفنی  اولیای گرامی اختصاص داده شده است .

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین : والدین نگران افت انرژی دانش آموزان پایه دهم نباشند

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام در جمع مجازی والدین پایه دهم بر تلاش و جدیت دانش آموزان دراین پایه تحصیلی تاکید کرد و گفت : والدین نگران افت انرژی فرزندان خود نباشند .

ایشان با سپاس از حُسن اعتماد والدین به موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام ، درخشش دانش آموزان پایه دوازدهم  در قبولی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را تبریک گفت و درمورد سال تحصیلی برتر _ تفاوت متوسطه دوره اول و دوره دوم _ نقش کلیدی پایه دهم از نظر محتوا و تعداد سئوالات کنکور _ چرخه فعالیت یک دانش آموز موفق _ مکان مطالعه _ منابع کمک آموزشی _ آزمون فرامدرسه ای  و آزمون های هفتگی _ فعالیت های برتر _ حوزه مشاوره به تفصیل سخن گفت .

تقدیر و تجلیل از زحمات نیروی انتظامی در صبحگاه دبستان دخترانه امام حسین (ع)

به مناسبت هفته نیروی انتظامی در صبحگاه دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام از زحمات پرسنل نیروی انتظامی تقدیر و تجلیل شد.

دراین آیین که با حضور یکی از افسران نیروی انتظامی برگزار شد مدیر دبستان با گرامیداشت هفته نیروی اتتظامی و تقدیم شاخه گل به افسر حاضر در مراسم صبحگاه از زحمات تمامی نیروهای انتظامی قدردانی و تجلیل کرد.

سرگرد نیروی انتظامی نیز با حضور در بین دانش آموزان از وظایف خطیر خود و همکارانشان گفت و خاطر نشان کرد"نیروی انتظامی حافظ امنیت و برقراری نظم در جامعه است"

گزارش تصویری / گرامیداشت روز جهانی کودک در دبستان های امام حسین (ع)

رازداری و امین بودن از شاخصه های یک نماینده کلاس درس است


معاون پایه هشتم دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام در جلسه نمایندگان کلاس و سیمای آموزشی پایه های مربوطه، رازداری و امین بودن را از مهم ترین شاخصه های یک نماینده کلاس برشمرد.

"فاطمه السادات بسیطی " با اشاره به این که، شما نمایندگان عزیز به عنوان ، پل ارتباطی بین مدرسه و دانش اموزان هم کلاسی خود هستید، از آنان خواست تا با حضور بموقع در کلاس درس، اقدام به حضور و غیاب دانش آموزان نموده و در جهت برطرف کردن مشکلات آنان تلاش نمایند .

خانم بسیطی باتأکیدبر همفکری داوطلبانه جهت تعالی اخلاقی و درسی دانش اموزان، بر رعایت نظم و عدالت در برطرف نمودن مشکلات دانش اموزان توصیه های ارزشمندی نمود .

سپس در ادامه با به نمایش گذاشتن گوشه ای از فعالیت های نمایندگان در سال گذشته به تداعی خاطرات پرداخته شد.

مشاهده مطالب قدیمی تر...