اجرای طرج تابستانی آنلاین در دبیرستانهای دوره اول

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین (ع) یزد کلاسهای تابستانی در دبیرستانهای دوره اول دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) در حال برگزاری است. این کلاسها که از ابتدای مردادماه 1399 آغاز گردیده است تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت .

نفرات برتر مسابقات فرهنگی هنری استان مشخص شدند

دانش آموزان دبیرستان پسرانه دوره اول حضرت امام حسین (ع) یزد توانستند در مسابقات فرهنگی هنری استان مقامهای برتر را به خود اختصاص دهند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین (ع) یزد، دانش آموزان دبیرستان پسرانه دوره اول این موسسه توانستند نتایج درخشانی در مسابقات از آن خود کنند.

1-آقای علی پوررضایی کلاس۸۰۵=رتبه اول استان و راه یافته به مرحله کشوری در رشته قرائت تحقیق
۲-آقای امیر مهدی میرعلی کلاس۷۰۴=رتبه اول استان دررشته نهج البلاغه
۳-آقای محمدرضاکلانتری زاده کلاس۸۰۲=رتبه اول استان در رشته طراحی با قلم فلزی
۴-آقای علی اصغرقره چاهی کلاس ۸۰۲=رتبه اول استان در رشته مجسمه سازی
۵-آقای فرزادوکیلی کلاس ۹۰۱=رتبه اول استان در رشته تکنوازی تنبک
۶-آقای محمد مهران مزیدی کلاس ۹۰۲=رتبه اول استان در رشته تکنوازی سه تار
۷-آقای حسین توکّلی کلاس۸۰۱=رتبه اول استان در رشته تکنوازی گیتار
۸-آقای علی مقیمی کلاس ۸۰۵=کسب رتبه اول استان در ساخت بازیهای رایانه ای
۹-آقای امیر مهدی میرعلی کلاس ۷۰۴=رتبه اول استان در رشته خوشنویسی نستعلیق
۱۰-آقای محمدطاهاآرمان نیا کلاس ۸۰۳=منتخب استان در رشته کتابخوانی عطر انتظار
۱۱-آقای سید حسین میرخلیلی کلاس ۸۰۵=منتخب استان در رشته کتابخوانی عطر انتظار
۱۲-آقای محمد عرفان دهقانی زاده کلاس ۷۰۱=رتبه دوم استان در ساخت بازیهای رایانه ای
۱۳-آقای سبحان جُرّه ئی کلاس ۸۰۳=رتبه دوم استان در رشته تکنوازی سنتور
۱۴-آقای ابوالفضل سبحانی کلاس ۸۰۲=رتبه دوم استان در رشته رنگ روغن
۱۵-آقای امیررضا نوکارکلاس ۹۰۲=رتبه دوم استان در رشته داستان نویسی
۱۶-آقای رضا غفوری زاده کلاس ۹۰۳=رتبه سوم استان در رشته صحیفه سجادیه
۱۷-کسب رتبه سوم استان درمسابقات سرودهای همگانی

جلسه هماهنگی جشن و سپاس دبیرستانهای دخترانه و پسرانه

به منظور ایجاد هماهنگی دربرگزاری مراسم جشن و سپاس دبیرستانهای دوره اول و دوم و دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) یزد جلسه هماهنگی برگزار گردید

در دومین جلسه سرفصلهای کلی برنامه های جشن و سپاس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد سین نهایی برنامه ها تا جلسه آینده آماده گردد.

همچنین مقرر شد این مراسم باتوجه به شیوع گسترده ویروس کرونا به صورت مجازی و در فضایی خاص برگزار گردد

دفتر مرکزی موسسه

مگر می‌شود در دنیای پر از رقابت امروز، بدون استرس زندگی کرد؟ همه‌ ما در زندگی با این مشکل مواجه شده‌ایم و شاید در نظر بعضی از افراد، آنقدر عادی به نظر برسد که برای مرتفع کردنش، دنبال راه حلی نبوده و منتظر گذر زمان بمانند. 

البته تجربه این افراد شاید در استرس شتاب‌دهنده بیشتر بوده و با هر نگرانی که به سراغ‌شان آمده سعی کرده‌اند به عملکردشان سرعت بیشتری دهند. اما تمامی نگرانی‌های ما از نوع شتاب‌دهنده نیستند و خیلی از آنها بازدارنده بوده و باعث توقف در عملکرد ما می‌شوند.

دانش‌آموزی که در مدرسه برای رقابت‌های بزرگتر زندگی آماده می‌شود، استرس و راه‌های مقابله با آن یکی از مهمترین مواردی است که باید آموزش داده شود. با مشاوره صحیح و کارشناسانی شده، مهارت کنترل استرس نیز باید در دانش‌آموز تقویت شده و او برای مراحل سخت‌تر زندگی آماده شود.

ادامه مطلب...

دبیرستانهای دوره دوم

جستجو در گوگل ترفندهای بسیاری دارد که از طریق آنها می‌توان نتایج بهتری در جستجو بدست آورد. در ادامه مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چطور در گوگل بهتر جستجو کنید و به نتایج دقیق‌تر و درست‌تری برسید.

استفاده از گیومه برای نتیجه دقیق

یکی از اولین نکات و توصیه‌ها در جستجوی گوگل قرار دادن کلمات در گیومه یا علامت نقل قول انگلیسی است. با این کار به موتور جستجوی گوگل دستور می‌دهید که آن کلمه یا عبارت را حتما در نتایج قرار بدهد. برای مثال عبارت کنکور سراسری ایران ۱۳ هزار و ۶۰۰ نتیجه را به شما نشان می‌دهد، اما وقتی ایران را داخل گیومه قرار می‌‎دهید، به این صورت: کنکور سراسری “ایران”، این مقدار به تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ مورد کاهش پیدا می‌کند. پس در این مثال با توجه به اینکه کلمه ایران برای ما مهم بود دست کم هزار مورد حذف شد و جستجو ساده تر شد.

ادامه مطلب...

دبیرستانهای دوره اول

در دوران جمع‌بندی باید دروس را در فاصله زمانی کوتاهی مطالعه کنید. تاکنون سعی می‌کردید هر درسی را که بلد نیستید یا نخوانده‌اید، دوباره مطالعه کنید، اما در فرصت یکی دو ماهه تا کنکور، انجام این کار امکان پذیر نیست. در این دوره، مطالعه شما باید انتخابی باشد و مباحثی را که در بودجه‌بندی سؤالات کنکور ارزش سؤالی بیشتری دارند مدّ نظر قرار داده و مباحثی را که دشوارند و تسلّط بر آنها به سختی به دست می‌آید، از برنامه مطالعاتی خود خارج کنید؛ در واقع، در دوره جمع‌بندی، وقت و زمان به شما می‌گوید که چه تکالیفی را باید انجام دهید و چگونه باید انجام دهید. در این دوره، روش مطالعاتی، تکنیک مرور دروس، برنامه‌ریزی و نحوه بهره‌گیری شما از منابع مطالعاتی، در مقایسه با دوره‌های قبل، تغییر می‌کند.

آغاز و پایان دوران جمع‌بندی

شروع دوره جمع‌بندی برای دانش‌آموزان و فارغ التحصیلان و گروه‌های مختلف، که در سطح آمادگی گوناگونی قرار دارند، و شیوه و سبک مطالعاتی هر داوطلب با داوطلب دیگر، تا حدودی متفاوت است. ما نمی‌توانیم به شما داوطلبان بگوییم که چگونه و به چه شیوه‌ای مطالعه کنید. دوران جمع‌بندی نیز همان طور است و هر داوطلب باید، با توجه به توان و خصوصیات مطالعاتی‌اش، یک برنامه جمع‌بندی مناسب را برای خود تدارک ببیند؛ به عنوان نمونه، آرزو، به عنوان داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی، در درس شیمی ضعیف است و در دوره جمع‌بندی سعی می‌کند تا مباحثی از این درس را که قبلاً مطالعه نموده است، چندین بار مرور، تست‌زنی و سپس رفع اشکال نماید، اما مریم سعی می‌کند تا در دوره جمع‌بندی، بیشتر وقت خود را روی تست‌زنی سرعتی و رفع اشکال‌های تستی خود قرار دهد؛ زیرا او در تست زنی ضعیف است.

ادامه مطلب...

مطالب را ملکه ذهن کنید!

ذخیره اطلاعات در مغز روندی است که حافظه نامیده می شود و این امر نیز به نوبه خود جزء اعمال سیناپس‏هاست (سیناپس: فضایی که پیام عصبی از یک سلول عصبی به سلول دیگر منتقل می‏ شود).

هر بار که نوع خاصی از اطلاعات حسی (بینایی - شنوایی – لمس – بویایی – چشایی ) از یک سیناپس عبور می کند این سیناپس دفعه بعد برای انتقال همان نوع پیام توانمندتر شده که این روند تسهیل نام دارد بعد از آن که اطلاعات چندین بار از یک مسیر عصبی عبور کردند آن مسیر به حدی تسهیل می‏ شود که حتی بدون وجود محرک خارجی (حواس پنج گانه) در خود مغز تولید شده و این مرحله ای است که اصطلاحا می گوییم “مطلب ملکه ذهن شده است” .

ادامه مطلب...