رئوس برنامه‌های پرورشی دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه‌السلام  اعلام شد.

 خانم نورالدینی معاون پرورشی این دبیرستان استعدادیابی، رشد و بالندگی و ترغیب دانش‌آموزان جهت رقابت سالم در برنامه‌های متنوع را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این برنامه‌ها برشمرد .

ایشان افزود :برنامه‌های متنوع پرورشی همچون موج احکام چیستان؟؟؟ _مسابقه ببین و بگو _منبر کوتاه _معرفی کتاب همراه با شهداحدیث هفته گزارش اخبار هفتگی و برنامه‌های متنوع دیگر به صورتی روزانه در طول هفته هر روز در سامانه هم‌کلاسی بارگذاری می‌شود تا دانش‌آموزان بتوانند در مسابقات شرکت کرده و استعداد خود را محک بزنند.

26 مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش گرامی باد

هفته تربیت بدنی همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود.

شورای دبیرستانهای دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با ارائه توصیه های لازم درمورد برگزاری جلسات دانش افزایی والدین ،تماس های تلفنی با والدین توسط مدیران ومعاونین وآمادگی لازم پیرامون حضوری شدن مدارس افزود: تقویم اجرائی باید سرلوحه کار مدیران ومعاونین مدارس باشد

درادامه این جلسه تقویم اجرایی هفته اول،دوم و سوم مهرماه توسط آقای مراد معاون محترم هماهنگی دبیرستان پسرانه قرائت وبند بند آن موردبحث وتبادل نظر قرار گرفت و پیگیریهای لازم صورت گرفت .

سپس ضمن همفکری با مدیران ومعاونین مدارس مقرر شد جلسه شورای دبیران با محتوای عالی درهفته آینده برنامه ریزی واجرا شودو جلسه نیروهای خدماتی  درساعت ۱۱ روز پنجشنبه آینده  برگزار گردد.

درپایان توصیه های لازم پیرامون جلسات و ... ارائه گردید.

جلسه سرپرستان مرکز مطالعاتی دبیرستان حضرت امام حسین( ع ) برگزار شد

جلسه سرپرستان مرکز مطالعاتی دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام  با حضور مدیرمجتمع،مدیران دبیرستان ها،معاونین هماهنگی و سرپرستان  مرکز مطالعاتی درمحل سالن اجتماعات مرحوم حاج یداله متوسلیان دبیرستان پسرانه دوره دوم برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا آقای باغستانی ضمن خیرمقدم به همه مدعوین محترم،بویژه سرپرستان مرکز مطالعاتی به تشریح وتبیین شرح وظایف سرپرستان پرداخت .
ایشان درادامه شناخت دانش آموزان، عدم مطالعه درمرکز توسط سرپرستان،ارائه پیشنهادات لازم به مدیر و معاونین دبیرستان،ثبت دقیق حضور و غیاب دانش آموزان،نظافت مراکز،تکمیل فرم حضور در کلاس های تقویتی ،مستند سازی فعالیت ها،نظارت براجرای جدول زمانبندی برنامه های اجرایی مرکز ،حفظ شئونات اسلامی توسط دانش آموزان و ... مطالبی رابیان نمود.
در این جلسه سرپرستان نیز مطالب ومشکلات مربوطه رابیان کردند.

مدیر دبیرستان پسرانه دوره اول بر حضور منظم دانش آموزان درهمه کلاس ها به ویژه کلاس های هنری تاکید کرد

مدیر دبیرستان پسرانه دوره اول در جمع مجازی دانش آموزان از حضور منظم وفعال دانش آموزان به ویژه دانش آموزان پایه نهم در اولین آزمون فرا مدرسه ای قدردانی کرد.

ایشان رعایت نظم وانضباط را لازمه تمام برنامه های دانش آموزی دانست و خواستار حضور منظم دانش آموزان درهمه کلاس ها به ویژه کلاس های هنری شد.

مرور برنامه های پیش رو و بزرگداشت مناسبت های هفته از دیگر برنامه های این جمع مجازی بود .

مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول : انتخابات اعضای انجمن بصورت آنلاین ازطریق سامانه پیک در روزهای آتی برگزار می شود

 مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه‌السلام در جمع دانش آموزان ضمن عرض تبریک به مناسبت ولایتعهدی حضرت صاحب‌الامر امام‌زمان عج و گرامیداشت روز عصای سفید حضور فعال دانش‌آموزان را در عرصه‌های مختلف آموزشی و پرورشی آموزشگاه ارج نهاد و گفت: قطعا هر موفقیتی به  برنامه‌ریزی مدون و تلاش مستمر وابسته است .

ایشان با اشاره به برگزاری آزمون‌های فرامدرسه ای و تشکر از ۲۸۹ دانش‌آموزی که در روز جمعه در آزمون مذکور شرکت کردند افزود: حاصل تکرار و تمرین و مرور درس‌ها، شناخت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف و مروربر درس‌ها می‌باشد .

وی  در ادامه سخنان خود از همراهی و همدلی والدین در انجام برنامه های مدرسه ازجمله جلسات آنلاین انجمن اولیا و مربیان  قدردانی کرده و گفت : انتخابات اعضای انجمن بصورت آنلاین ازطریق سامانه پیک در روزهای آتی برگزارخواهدشد.

گفتنی است در ابتدای این مراسم دانش‌آموز مارال مروستی نیا از پایه هشتم با قرائت مقاله‌ای در خصوص "روز پارا المپیک"پیشینه این روز را برای دانش‌آموزان تشریح کرد.

 

 

 

نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت حجت ابن الحسن عسکری (عج ) مبارکباد

رقابت دانش آموزان دبیرستان های دوره اول در اولین آزمون فرا مدرسه ای

اولین آزمون فرامدرسه ای دبیرستان های دخترانه و پسرانه حضرت  امام حسین(ع)دوره اول درسال تحصیلی جاری ،  روز گذشته برگزارگردید .

این آزمون که برای پایه هفتم(گاج)وبرای پایه هشتم و نهم (قلم چی)درنظرگرفته شده است بصورت مجازی و آنلاین برای پایه هفتم و هشتم وبه صورت حضوری برای پایه نهم برگزارگردید.

 دانش آموزان پایه نهم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در چهار زمان متفاوت در مدرسه حضور یافته و در سالن های جداگانه در آزمون شرکت کردند.

برگزاری مانور آزمون آزمایشی "سامانه همکلاسی"در دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین (ع)

به‌منظور برطرف نمودن مشکلات احتمالی در روند برگزاری آزمون دانش‌آموزان ، مانور آزمون آزمایشی سامانه همکلاسی توسط معاون فناوری این آموزشگاه برگزار شد.

مینا السادات جعفری هدف از برگزاری این مانور را تسهیل در انجام مراحل آزمون انلاین  ویژه دانش‌آموزان پایه هفتم در دبیرستان برشمرد.

وی افزود: دانش‌آموزان در مانور آزمایشی به‌صورت مرحله به مرحله اقدام به انجام  آزمون نموده تا درصورت بروزمشکلات احتمالی برای رفع آن موارد اقدام شود.

آغاز کلاس های هنری دبیرستان پسرانه حضرت امام حسین(ع)دوره اول

کلاس های هنری دانش آموزان پسرانه دوره اول در ۵ رشته خوشنویسی ؛ طراحی و نقاشی ؛ شعر و قصه ؛ کامپیوتر(اسکرچ) و اُریگامی از صبح امروز به صورت تخصصی آغاز شد.

گفتنی است دانش آموزان که قبلاً توسط اساتید با این رشته ها آشناشده بودند باتوجه به علاقه خود رشته موردنظر را انتخاب نموده و در این کلاسها که فعلاً به صورت آنلاین برگزار می شود حضور دارند.

برگزاری نشست دانش افزائی برای والدین و دانش آموزان پایه هفتم مدارس امام حسین (ع)

 نشست دانش افزایی والدین و دانش آموزان کلاس هفتمی مدارس پسرانه و دخترانه دبیرستان دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

دراین نشست مجازی مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام بر ضرورت آشنائی با ویژگی های پایه تحصیلی تاکید کرد و با برشمردن ویژگی های پایه هفتم به ذکر تفاوت های دوره ابتدائی و متوسطه اول پرداخت .

ایشان با ذکر دستاوردهای مجموعه مدارس امام حسین علیه السلام ، به نقش تلاش دانش آموزان در کسب این موفقیت ها اشاره کرد و چرخه فعالیت های یک دانش آموز موفق را تشریح کرد.

شرایط و ویژگی های مکان مطالعه مناسب گرفتن و نقش کلیدی پایه هفتم از نظر محتوا از دیگر مباحث این نشست بود.

20 مهرماه روز بزرگداشت خواجه حافظ شیرازی گرامی باد

فایل های ضمیمه :

تقدیر و تجلیل کادر دبیرستان دخترانه دوره اول از پرسنل انتظامی استان یزد

به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا پرسنل دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین ع با حضور در ستاد فرماندهى نیروى انتظامى استان یزد با اهدا دسته گل و لوح سپاس زحمات دلاورمردان نیروی انتظامی را ارج نهادند .

سهیلا نقیبی مدیر دبیرستان در این دیدار ضمن تبریک هفته ناجا از خدمات و تلاش‌های شبانه‌روزی حافظان نظم و امنیت در جامعه قدردانی کرد .

ایشان با اشاره به برقراری آرامش در جامعه همچنین محیط های آموزشی گفت : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برقرار کننده امنیت در جامعه و اجرای نظم و قانون و عدالت می باشد لذا تربیت نسل جدید و آینده سازان کشور در سایه این امنیت ممکن می شود.

در این نشست سید محمد کمال الدینی مدیر مرکز رفاهی ستاد فرماندهی ناجای استان نیز ضمن تشکر از کلیه خدمات آموزشی و پرورشی مدارس بویژه مجموعه حضرت امام حسین علیه السلام ؛ تعامل و ارتباط خوب نیروی انتظامی با مجموعه آموزش و پرورش را درحهت ارتقا سطح آگاهی دانش آموزان در  پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار مؤثر دانست.

مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول : برنامه سالانه به عنوان چراغی  در فراسوی راه مدرسه است

شورای داخلی دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام تشکیل شد.

مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول هدف از این نشست را پیگیری برنامه‌ها و اولویت‌های متوسطه دوره اول، طبق برنامه سالانه و تقویم اجرایی دانست و با ذکر اهمیت برنامه سالانه ، از اهداف آموزشی، پرورشی، اداری و اجرایی  به عنوان چراغی در فرا سوی راه مدرسه یادکرد.

 وی از پرسنل اداری خواست تا با اجرای تمامی بندهای تقویم در جهت تحقق اهداف ذکر شده کوشا باشند.

درپایان مقرر گردید هرهفته یک جلسه از شورای داخلی مختص به قرائت برنامه سالانه و گزارش و  بررسی روند فعالیت های مربوطه باشد.

رازداری و امین بودن از شاخصه های یک نماینده کلاس درس است


معاون پایه هشتم دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت امام حسین علیه السلام در جلسه نمایندگان کلاس و سیمای آموزشی پایه های مربوطه، رازداری و امین بودن را از مهم ترین شاخصه های یک نماینده کلاس برشمرد.

"فاطمه السادات بسیطی " با اشاره به این که، شما نمایندگان عزیز به عنوان ، پل ارتباطی بین مدرسه و دانش اموزان هم کلاسی خود هستید، از آنان خواست تا با حضور بموقع در کلاس درس، اقدام به حضور و غیاب دانش آموزان نموده و در جهت برطرف کردن مشکلات آنان تلاش نمایند .

خانم بسیطی باتأکیدبر همفکری داوطلبانه جهت تعالی اخلاقی و درسی دانش اموزان، بر رعایت نظم و عدالت در برطرف نمودن مشکلات دانش اموزان توصیه های ارزشمندی نمود .

سپس در ادامه با به نمایش گذاشتن گوشه ای از فعالیت های نمایندگان در سال گذشته به تداعی خاطرات پرداخته شد.