نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد

اولین نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه با حضور مدیران مدارس و سایر مدعوین عضو در دبستان پسرانه برگزارشد .

درابتدای این نشست مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام درسخنانی با اشاره به اهمیت و ضرورت تشکیل شورای راهبردی دبستان ها گفت : این شورا در راستای تحقق اهداف عالیه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نهادینه سازی فرهنگ مشارکت جوئی و خرد جمعی تشکیل شده است .

"محمد رضا باغستانی " ایجاد وحدت رویه ، افزایش کیفیت ، ارتقای کارائی و کاهش آسیب هایی که درهرمجموعه می تواند بروز کند را از دیگر اهداف تشکیل این شورا برشمرد و افزود : شورای راهبردی مرجعی است که با برنامه ریزی عملیاتی و ترسیم چشم اندازها ، دستیابی  به اهداف آموزشی و پرورشی را سرعت می بخشد.

ایشان  پذیرش و جذب نیروی توانمند ، خلاق ، حرفه ای و مسئولیت پذیر ، تقویت و ساماندهی برای بهره گیری از ظرفیت های فکری موجود ، پیشگیری از روز مرگی و ارائه ساز و کار اصولی برای اجرائی کردن افکار و اندیشه ها را از اولویت های کاری این شورا ذکرکرد و گفت : این شورا باید راهکارها و سیاست هایی را دنبال می کند که منجر به تامین نیازهای مختلف دانش آموز از جمله نیازبقابه معنای تغذیه سالم ، تیازشادابی و نشاط با دسترسی مناسب به بازی و تفریح ، نیاز به انتخاب و آزادی ، نیاز به قدرت به معنای پیشرفت و نیاز به تعلق به معنای عشق ورزی به والدین و مردم شود.

درادامه حاضران نقطه نظرات خود را درمورد ضرورت توجه به برنامه راهبردی آموزش و پرورش به عنوان یک سند بالادستی ، اولویت های تولید محتوای آموزشی و فوق برنامه ، توجه به کیفیت ، کمیت ، تنوع و نحوه ارائه مطالب ، ضروت و نحوه تشکیل تیم مطالعاتی در مورد فعالیت های فوق برنامه ، شناسائی آسیب های موجود ، نیازسنجی توسط مدیران و نحوه زمینه سازی و آشنائی والدین بابرنامه ها ارائه کردند .

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...